13 najlepszych tekstów z 2017 roku!


To podsumowanie będzie krótkie, bo lektury, które Wam wysyłam są długie. Gdybym miała teraz refleksyjnie opisać, co się działo w tym roku, powstałby materiał na kilka długich wieczorów. A teraz z tym czytaniem jest tak, że więcej ludzi ogląda wideo, więc w skrócie, bardzo telegraficznym - rok 2017 w paru słowach i 13 tekstach!

ROK 2017 W PIGUŁCE

Skończyłam studia, wyjechałam na naukę do London College of Fashion dzięki Domodi <3, zmieniłam pracę i zasiliłam zespół cudnego Fu-Ku, szkoliłam się w MSKPU z Alberto Campagnolo, wydałam swój pierwszy raport o brandingu, przewodnik po modzie, designie i muzeach w Londynie, robiłam zlecenia dla agencji PR-owych i reklamowych, pisałam artykuły m. in. dla Lounge Magazynu. Do tego jeszcze kilka ważnych spraw prywatnych i tak ten rok minął, nawet nie wiem kiedy!

Poniżej wybór najlepszych artykułów z bloga!

1. Sztuka Kochania Michaliny Wisłockiej: jakie były kostiumy, grafika i wystrój wnętrz?
Moda nie funkcjonuje w próżni, nie jest tylko ciuszkami zawieszonymi w popularnej sieciówce, w dużej galerii handlowej. To szersze zjawisko i część naszej kultury. To symbol i komunikat. Dlatego cieszę się nie tylko z profesjonalizacji rynku mody, ale też tego, że z dnia na dzień jest tematem mniej trywializowanym. Stąd w tym zestawieniu mój tekst o filmie i pewnej epoce w Polsce ;)
--> przeczytaj tutaj >>>


2. Pobierz raport: 10 trendów w brandingu na 2017
Publikacja, która wymagała ode mnie ogromu pracy i czasu, spotkała się też z Waszym bardzo pozytywnym odzewem, więc jestem z niej bardzo dumna! Nawet jeśli zajrzyjcie do niej dziś - nic nie szkodzi. Punkty, które zawarłam w raporcie są aktualne i będą rozwijane dalej, w 2018 roku.
--> przeczytaj tutaj >>>


3. Prawo własności intelektualnej w branży mody - wywiad z Magdaleną Miernik
W trakcie szkolenia z Alberto Campagnolo w Warszawie znalazła się chwila na rozmowę z Magdaleną Miernik, założycielką i redaktorką naczelną pierwszego serwisu o prawie własności intelektualnej dla ludzi kreatywnych - Lookreatywni.pl. To było świetne spotkanie i niezwykle wyczerpujący tekst dla wszystkich, którzy tworzą w branży mody :)
--> przeczytaj tutaj >>>


4. Brief marki: strategiczny, kreatywny czy dla agencji PR?
Postawnowiłam zebrać podstawowe informacje na temat najczęściej spotykanych briefów i je dla Was opisać. Lektura zajmie Wam chwilkę, ale pozwoli usystematyzować prace nad własną marką i pokaże perspektywę agencji czy wykonawcy zlecenia dla Was. Bez bazowych informacji o marce, każda kampania, sesja zdjęciowa, nowa strona interetowa są bez sensu. I zrobione na chwilę, a nie na przyszłość. I totalnie bez oparcia biznesowego!
--> przeczytaj tutaj >>>


5. Fashion branding - 6 urodziny bloga! Zmiany, zmiany!
Ten tekst musicie przeczytać! Podsumowałam w nim 6 rok blogowania i tego, co się działo w moim zawodowym życiu. Poza tym, to zdjęcia, które chciałam wykonać już dawno temu i w końcu się udało podczas wyjazdu na Open'era ;)  A ta biała sukienka jest moją ulubioną na lato!
--> przeczytaj tutaj >>>


6. 12 sposobów na ilustrację mody - współpraca z marką
Jestem fanką polskiej ilustracji, a tutaj skupiłam się na ilustracji mody. Pokazałam kilkanaście przykładów tego, w jaki sposób można włączyć ją do swojej marki, kampanii wizerunkowej czy sprzedaży. To gotowa ściągawka z pomysłami, więc czytajcie i inspirujcie się!
--> przeczytaj tutaj >>>


7. Balenciaga: shaping fashion | Victoria & Albert Museum
Odkąd wiedziałam, że pojadę do Londynu, na pierwszym miejscu swojej listy do zobaczenia wpisała Victoria & Albert Museum. Moja przyjaciółka Kasia wie, że choć wiele rzeczy mi się podoba, to mało jest takich, które zachwycają, oczarowują i onieśmielają. A tak właśnie na mnie działają zbiory tego Muzeum ;) Wystawę Balenciaga: shaping fashion możecie oglądać jeszcze do 18 lutego 2018 roku.
--> przeczytaj tutaj >>>


8. London College of Fashion | Gdzie studiować modę?
Wrażenia z kursu zarządzania marką w branży mody w London College of Fashion!! Nic więcej nie będę dodawać ;) Czytajcie!
--> przeczytaj tutaj >>>


9. Polska marka torebek i odpowiedzialna moda fair trade: Manufaktura MMS
W swojej pracy staram się przybliżać Wam idee odpowiedzialnej mody i polskich projektantów, nie inaczej jest na blogu. Poza tym bardzo lubię zdjęcia z tego wpisu!
--> przeczytaj tutaj >>>


10. Biblioteka ubrań - to nie jest zwykła wypożyczalnia ciuchów!
Tu Wam zdradzę, że to jeden z najczęściej czytanych tekstów w tym roku. Fantastyczna idea, przygotowanie i motyw edukacyjny. Czekam na dalszy rozwój Biblioteki Ubrań!
--> przeczytaj tutaj >>>


11. Przewodnik po Londynie: zwiedzanie, moda, design, zakupy!
Jadąc do Londynu postanowiłam, że przygotuję przewodnik po fajnych miejscach, tych bardziej i mniej popularnych, ale związanych wyłącznie z modą, designem, sztuką i kulturą. W zestawieniu nie ma więc London Eye ani Madame Tussaud.
--> przeczytaj tutaj >>>


12. Lagom: balans w życiu i pracy? Równowaga w skandynawskim duchu
Ulubiona sesja zdjęciowa! Klimatyczne światło, miły dzień relaksu i jakaś taka pozytywna energia z prostych rzeczy, które napędzają do dalszego działania!
--> przeczytaj tutaj >>>


13. Krótka historia beretu i rzemieślnicza moda w Polsce
Dowód na to, że w jednym wpisie można zmieścić i historię beretu, i charakterstykę rzemieślniczej mody, włoski kunszt i polską precyzję. A takie zdjęcia mogłyby powstać w kilku innych miastach w Europie - Paryżu, Florencji albo Brukseli ;)
--> przeczytaj tutaj >>>


Na koniec jeszcze zachęcam do przeczytania kilku tekstów z Lounge ;)
#89 - Co łączy modę i Dietera Ramsa? - str. 70-71 - klik
#90 - Modowy alfabet lat 90. - str. 86-87 - klik
#94 - Female is now - str. 72-73 - klik
#95 - Peace & care - str. 66-67 - kilk

Nowy rok to nowe wyzwania i plany, szczegóły już wkrótce! 
Dzięki za ten rok!

Podziel się:

1 komentarz :

  1. Gratuluję osiągnięć! Życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku, dalszych sukcesów :))

    OdpowiedzUsuń

Dzięki za komentarze!
W razie pytań pisz: contact@fashionbranding.pl

 
Copyright © Fashion Branding - bringing meaning to fashion. Designed by OddThemes