DLACZEGO WARTO UCZESTNICZYĆ W SPOTKANIACH BLOGERÓW?


1. Dowiesz się jak zbudować markę osobistą
Możesz przeczytać dziesiątki książek, uczestniczyć w setkach spotkań z coachami, ale to właśnie historie zwykłych, zupełnie niepozornych ludzi, skłaniają do myślenia i pokazują ścieżkę, którą trzeba przejść (ze wszystkimi wpadkami i sukcesami), aby móc zbudować swoją markę osobistą. Oczywiście nie wszyscy dzielą się swoim "przepisem na sukces", zręcznie omijając temat i rozwodząc się nad wyższością pasji ponad wszystko. Hobby (pasja) jest bardzo ważna, bo bez niej trudno zajmować się czymś z pełnym poświęceniem, ale oprócz niej ważne są jeszcze inne czynniki, o których wielcy ludzie blogosfery nieczęsto wspominają.

2. Bardziej doświadczeni blogerzy udzielą Ci praktycznych rad co do tworzenia treści i ich promowania
Nie oczekuj, że po miesiącu pisania bloga firmy będą się do Ciebie zgłaszać z intratnymi propozycjami finansowymi, poczytne czasopisma zapraszać do sesji zdjęciowych w Paryżu lub Barcelonie, a popularne stacje telewizyjne przeprowadzać wywiady. Takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień. Dlatego warto przyjrzeć się innym blogerom i ich treściom oraz wskazówkom odnośnie promocji. Na przykład, jeśli chcesz tworzyć blog lifestylowy zastanów się, która tematyka będzie dominowała, w czym czujesz się najlepiej. Ogólnych blogów o stylu życia są setki, a nawet tysiące. Czym miałby się wyróżniać Twój?

3. Odwiedzisz nowe miejsce
Moim zdaniem jedna z najprzyjemniejszych rzeczy związana ze spotkaniami blogerów. Naszym wrocławskim miejscem spotkań będzie Barbara, dawny bar, dziś przestrzeń po części Europejskiej stolicy Kultury, po części kawiarnia i miejsce wystaw. Teraz zobaczyć można "Usiądź po polsku" kolekcję krzeseł zaprojektowanych przez polskich twórców na przestrzeni lat 1941-2014.
4. Będziesz uczestniczyć w fajnej integracji, która może nauczyć Cię też kilku zasad teamworkingu 
Dziś wielu z nas pracuje w zespołach albo dużych korporacjach. Wzajemne zrozumienie i komunikacja to podstawa dobrze zbudowanej ekipy. Gry integracyjne możemy z powodzeniem wykorzystać przy udziale swoich współpracowników.5. Spotkasz ludzi, z którymi dobrze będzie Ci się rozmawiało nie tylko na tematy związane z blogowaniem 
Odmienne charaktery, poglądy na życie sprawią, że dyskusje nabiorą kolorów. I o to chodzi! Najlepiej jest pogadać nie tylko z blogerami "ze swojej działki", ale też zupełnie odmiennej. Dzięki temu spojrzysz na blogowanie z innej perspektywy, dowiesz się czegoś nowego o świecie i zyskasz kontakty, które być może kiedyś okażą się cenne :) Tak wygląda świat networkingu!

A Wy co jeszcze dopisalibyście do tej listy?


Podziel się:

15 komentarzy :

 1. Kochana, do zobaczenia na innych spotkaniach! Nie wiem, czy dotrę w sierpniu, ale na następnych mam zamiar już być. Mam nadzieję się wiele nauczyć, tak jak napisałaś. Zdziwiła mnie różnorodność tematyczna w naszym wrocławskim środowisku blogerskim :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie właśnie też cieszy ta różnorodność :) myślę, że będzie ciekawie!

   Usuń
 2. Bardzo chętnie zapisałabym się na kolejne takie spotkanie. Na pewno jest to bardzo ciekawa inicjatywa, no i z przyjemnością zobaczyłabym się znowu z Tobą Kasiu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wrocławskie spotkania mają odbywać się raz w miesiącu, więc na pewno będzie informacja :) zawsze są też duże ogólnopolskie wydarzenia, ale nie jest mi ostatnio do nich po drodze ;)

   Usuń
 3. Uwielbiam tego typu spotkania i kiedy tylko mam okazje, staram się na nich bywać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pewnie, to super rozrywka i wiele nauki!

   Usuń
 4. Mnie właśnie takich gier integracyjnych brakuje na dużych polskich spotkaniach. Niby fajnie, niby networking, ale jednak podzielony na mini-grupy, które dobrze się znają. A gdyby tak do spotkań blogerów przenieść trochę świata szkolnych i firmowych wyjazdów integracyjnych? Oczywiście mam na myśli na początku część bez%% ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to myślę jest też problem lokalnych spotkań - często rozmawiamy z tym kogo znamy, bo to np. jedna z niewielu okazji do spotkania się :) dlatego im więcej integracyjnych gier, tym lepiej!

   Usuń
  2. Jak przyszedłem na pierwsze pogaduchy blogerów, to nie znałem nikogo i miałem do wyboru podpieranie filarów albo przełamanie się. Wybrałem to drugie i nie żałuję ;)

   Tym razem zacząłem od znajomych, ale potem zabawa z połówkami kart szybko pozwoliła na to by poznać kolejne. Zabrakło jedynie czasu by zamienić parę zdań z każdym.

   Pod koniec siedziałem poza kręgiem (widać na ostatnim zdjęciu), ale tylko dlatego, że byłem umówiony z dziewczynami by omówić ich nowy szablon ;-)

   Usuń
 5. Ja zazdroszczę takich spotkać i żałuje czasem, że nie mieszkam już w Polsce, jakże byłoby łatwiej dzielić swoje pasje z innymi blogerami :)
  Pozdrawiam cieplutko Kasiu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest to miłe uzupełnienie znajomości z blogów:)

   Usuń
 6. Dzięki blogowi poznałam fantastyczne osoby. Na razie były to bardzo kameralne spotkania (takie preferuję;), ale piszesz tak zachęcająco, że może wybiorę się na większe.
  Ostatnio np. na szkoleniu fryzjerskim poznałam inspirujące osoby, każda z ciekawą historią. Więc warto spotykać się w realu:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zdecydowanie tak! zbyt duże spotkania też nie są idealne, ale dzięki temu chce się więcej!

   Usuń
 7. Oj fajnie było :) Kasiu jak zwykle Twój post trafia w punkt! Czekam na kolejne takie spotkanie :)

  OdpowiedzUsuń

Dzięki za komentarze!
W razie pytań pisz: contact@fashionbranding.pl

 
Copyright © Fashion Branding - bringing meaning to fashion. Designed by OddThemes