Ranking: Macondo


Dawno już nie porządkowałam swojego rankingu lokali, a chodzę i odwiedzam różne przestrzenie. Nie tylko we Wrocławiu! Tym razem zbieram Was do bajki - Macondo, które jest galerią sztuki, kawiarnią, księgarnią i bazarkiem rękodzieła w jednym. 

ul. Pomorska 19
Wrocław
godziny otwarcia: pn-pt 11-19, sob 12-20

1. Menu
Jest krótkie, kawy nazywają się jak słynne postaci świata literatury. Ja zamówiłam "Agnieszkę Osiecką" - kawę lawendową. Dostępne było też ciasto i tarta na pikantnie. Kawa była pyszna! Jednak od takiego miejsca oczekuję więcej - mam nadzieję, że nie raz zaskoczy mnie jeszcze wariacjami różnych kaw, jak i dań.2. Obsługa
Bardzo, bardzo serdeczna i otwarta! Jak najbardziej na plus.

3. Ceny
Standardowe. Za kawę zapłacimy mniej więcej 6-8-11zł. W zależności od dodatków.

4. Miejsce
Macondo wydaje się maleńkie, a tymczasem... skrywa różne zakamarki. Żeby przejść do części kawiarnianej przemierzamy sklepik. Jeśli chcemy nieco odizolować się od wolnej przestrzeni to możemy wybrać się, błękitnymi jak w Grecji schodkami, na taką jakby antresolę z wygodną sofą i przytłumionym światłem. Ściany ozdobione są malunkami i dziełami sztuki. Bo jest to również galeria! Nie tylko z nazwy. Na każdy miesiąc zaplanowane są konkretne wydarzenia: wystawy, warsztaty czy spotkania z poezją. O dotychczasowych możecie przeczytać na blogu kawiarni.


Menu: 3/5
Obsługa: 4/5
Ceny: 4/5
Miejsce: 5/5
Razem: 16/20

Podsumowanie: Tak sobie teraz myślę, że mogłam pani zadać kilka pytań - m.in. skąd pomysł na nazwę Macondo, skąd takie określenia na kawy, jak zrodził się pomysł multifunkcyjnego lokalu. Szczerze polecam i uważam, że warto zajrzeć podczas spaceru do rynku, albo przemierzając zaułki Nadodrza. Więcej zdjęć właśnie z takiej wyprawy możecie zobaczyć u Ewy.

Podziel się:

7 komentarzy :

 1. Mnie to miejsce całkiem zaciekawiło, wydaje się byc niezwykle oryginalne i z duszą, tyle tam detali, przedmiotów, ale ciekawe skąd ta nazwa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Często przechodziłam obok Macondo i chciałam wejść, ale zawsze jakoś akurat mi się spieszyło, albo szłam do Rozrusznika który jest zaraz obok. Ale po Waszych zdjęciach widzę, że warto tam zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 3. nie znalam tego miejsca ;) ale oryginalnie na pewno tam jest :)

  Wiolka-blog KLIK

  OdpowiedzUsuń
 4. O dobrze, ze podałaś adres, już słyszę jak mnie ta lawendowa Agnieszka woła :D

  OdpowiedzUsuń
 5. KOCHANA SUPER! WSPANIALE MIEJSCE
  ♥ pozdrawiam z Gdyni, Ola

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeny, jakie to wszystko jest piękne ♥
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. te karteczki czerwone fajnie wyglądają :)
  Zapraszam na rozdanie u mnie :)

  OdpowiedzUsuń

Dzięki za komentarze!
W razie pytań pisz: contact@fashionbranding.pl

 
Copyright © Fashion Branding - bringing meaning to fashion. Designed by OddThemes